Welcome! Log In Create A New Profile

Advanced

NGINX Türkçe Topluluğu

Posted by mow 
mow
NGINX Türkçe Topluluğu
March 21, 2009 07:44AM
Merhaba Arkadaşlar,
NGINX ile ilgili her şeyi kendi dilimizde tartışabilmek için "Türkçe Topluluğu" bölümünü oluşturduk. Değerli katılımlarınız için şimdiden teşekkür ederiz.
Re: NGINX Türkçe Topluluğu
March 28, 2009 07:56PM
:) Türkçe Topluluğu olduğunu bilmiyordum. Sanırım yalnızca 1-2 kişi var? Buradan şans eseri haberim oldu bu arada..

http://raptiye.org adresinde uzunca bir süredir nginx kullanıyor ve dertlerimi çözmeye çalışıyorum :) Sorun paylaşımı için arada sırada uğramaya çalışırım buraya...
mow
March 30, 2009 08:02PM
Henüz çok yeni açılalı sanırım 1-2 hafta oluyor, zamanla çoğalır umarım :)
May 03, 2009 09:39AM
nginx camiasında bizim mahalleden insanları görmek ne güzel :)
May 06, 2009 06:05AM
Merhabalar,
Geçenlerde uğradığımda kimsecikler yoktu. 3 4 kişilik bir topluluk olmuş burada, güzel :)
mow
May 06, 2009 07:37PM
Ben 0.6.x versiyonunu kullanıyorum, yenisini kullanan varsa bariz değişiklikler hakkında bir şeyler karalayabilir mi?
May 20, 2009 12:31PM
Merhaba arkadaşlar nginx sistemler geliştirmesin turkphp ekibi olarak çalışmalarda bulunacağız bizde geldik araniza inş kabul edersiniz saygılar cengiz.
May 23, 2009 06:57PM
merhaba cengiz,
bahsettiğin çalışma nginx için modul geliştirmek ise katılabilirim
bu arada bende türk php'den emekliyim :)
September 17, 2009 06:47PM
Vatana millete hayirli ugurlu olsun...
Nginx gibi performans konusunda cok agir siteleri sirtlayarak isim yapmis bi sunucuyla ilgili insallah load balancing gibi ileri duzey konularla ilgili de tartisiriz kaynasiriz.. ;)
March 07, 2010 04:00AM
gerçekten iyi bi yazılım apacheyi felan sollicak eminim.
March 16, 2010 06:36AM
Merhaba arkadaşlar. bende nginx ile yeni tanıştım sayılır. nginx ile ilgili türkiyeden başkalarının olduğunu görmek güzel.
Benim nginx için bir kaç sorum olacaktı.
Acaba Nginx için sunucunun yönetilmesini sağlayan tıpkı plesk, cpanel tarzı bir panel var mı? Varsa bunlar nelerdir? Eğer yoksa nginx'de herşey elle manuel olarak kontrolü zor olur. Buna çözüm olarak yapılan şeyler var mı? Kısacası nginx ile sunucu yönetiminin kolaylaştırılması için çözümler nelerdir? Fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim
April 24, 2010 09:24AM
Nginx kullanabileceginiz en kolay web sunucusudur, cinli arkadaslarin panel yapma calismalari var ama bu plesk veya cpanel gibi olmaz henuz, saniyorum yakinda cpanel kendisi ekleyecektir bu opsiyonu.

http://code.google.com/p/web-nginx/

Indirmek icin subversion`a ihtiyaciniz var. Kolay gelsin.
April 30, 2010 11:58AM
Hehe,

Bu başlığa yazan herkes neredeyse 1 sene önce üye olmuş :) Nginx kullanmaya başlayalı 1.5 sene oluyor ancak foruma hiç ihtiyaç duymadığımı farkettim.. E-posta listesi her işimi görmüş. Forum yerine e-posta listesi olsa daha başarılı olur diye tahmin ediyorum. Zira insanların sorularını cevaplamak için ek bir çaba sarfetmek yerine e-postayı tercih edecek birçok insan olacaktır.
May 20, 2010 12:19PM
Tabi bu herkes icin ayni olmayabiliyor, ayrica nginx o kadar pratik bir yapiya sahip ki, genelde pek te yardima ihtiyac duyulmuyor.
March 03, 2011 03:26AM
Merhaba arkadaşlar,
Ngnix foruma yeni katıldım. Türkçe bir forum olması çok güzel. Bundan sonra umarım Nginx ile alakalı paylaşımlarda bulunuruz. Ben şu an için Nginx'in kurulumu ve kullanımından çok, kod yapısı ve modül geliştirme üzerine araştırma yapıyorum. Bu konuyla ilgilenen arkadaşlarla başka bir başlık altında paylaşımda bulunmak isterim.
Sorry, only registered users may post in this forum.

Click here to login

Online Users

Guests: 127
Record Number of Users: 8 on April 13, 2023
Record Number of Guests: 421 on December 02, 2018